Походы по Турции

Похід по Туреччині

Щиро вітаю усіх небайдужих, кмітливих, активних та винахідливих! Cьогодні Водохреща, яка традиційно завершує цикл зимових свят, і тому дуже хотілося б ще раз побажати вам, друзі, щастя в Новому році. Нехай сяють найяскравіші зірки, збуваються найзаповітніші мрії, а світло, родинне тепло і любов нехай ніколи не залишають ваше серце та мозок!

Власне, новорічні свята вже досягли свого логічного завершення. Настав час і нам згадати, що щастя не лише у тістечках, вихідних та «Олів`є»! Ні, це все звичайно таке привабливе, смачненьке, цікавеньке, приємне… Але не варто забувати, життя – це рух, а Новий рік – гарна можливість для старту.

Клуб «Неизведанный Мир» пропонує вам рухатись вперед разом! «Швидше, вище, сильніше!» – ось він, наш девіз на прийдешній рік. Згодні?

Як-то кажуть, у Новий рік з новими походами! Сьогодні мова піде про найбільш таємничий напрям клубу – походи по Туреччині.

Наразі він тільки починає розвиватися. Про те, що у Туреччині є не лише дорогі готелі та приватні пляжі, а й безліч гір, де можна прокладати різноманітні маршрути, знає далеко не кожен перехожий. Конкретизуємо: у Таврських горах, що на півдні країни, нараховується 17 (!) маркованих маршрутів. Звичайно ж, найвідоміший з них – Лікійський шлях. За версією The Sunday Times, він входить до десяти найгарніших та найдовших маршрутів світу. Дійсно, візитна картка туристичної Туреччини, що ж іще сказати. Лікійський шлях тягнеться вздовж південно-західного узбережжя Туреччини, по провінціям Анталія та Мугла. Саме на їх території колись знаходилась Лікія – союз вільних міст, об'єднаних торгівельними інтересами. На честь цього незалежного народу і був названий маршрут. Сказати, що це захоплююча подорож – не  сказати нічого! Лікійський шлях – це щось настільки унікальне… Читаючи його опис, ви ознайомитесь з найвідомішими куточками Туреччини. Поїхали?

Маршрут можна подолати за 25 днів. Він охоплює найвідоміші історичні та природні пам'ятки Південної Туреччини. Початковою крапкою справедливо можна вважати містечко Олюденіз. Це місце відоме, у першу чергу, своїми незчисленними пляжами і Блакитною лагуною. Остання є національним заповідником. Взагалі, бухт по маршруту «Лікійський шлях» можна відвідати безліч. У кожної ніби професійним казкарем вигадана назва і власна історія виникнення. До таких бухточок можна віднести і Долину метеликів, і бухту Клеопатри, і Піратську, і Караоз, і багато інших. Власне, розповідати історію кожної у цій статті – зайве. Вірно ж люди кажуть: «Тоді далі буде нецікаво». Для розпалювання ще більшого інтересу, зовсім коротенька інформація: у цих місцях можна не лише насолодитися чудовими пейзажами, а й політати на параплані, наприклад. Скажімо, з Бабадагу (найближча гірська вершина). А чому ні?! В Олюденізі можливо все!

Лікійський шлях створений з різноманітних стежок, які були використані для переміщення військ Олександра Македонського. Тут стільки неповторного: каньйон Гьойнюк, Долина метеликів, Вогні Химери, напівзруйновані лікійські пляжі, маяк на мисі Геледонія та інші природні пам'ятки.

Найвищою точкою маршруту вважається гора Тахтали (2365 м). Скільки віків вже називають її Олімпом давньогрецьких богів! А може це дійсно так? Може дійсно зустрічались там вершителі людських доль? От якби ж і зараз можна було зібратися всім клубом і поїхати до них за порадою, скажімо...

На Тахтали прокладена канатна дорога, за допомогою якої можна дістатися гостроконечного піку вершини. Це задоволення не з дешевих, але воно того вартує. Здавалося б і не страшно, все чудово – море, сонце, небо, 50 відтінків зеленого навкруги, аж раптом кут нахилу як зміниться! – і ось вже задоволення для екстремалів. А потім знову все спокійно…

Турецькі пейзажі – дивина. Середземне море, майже зруйновані античні міста, романтичні бухточки. Це щось таке нове, незвідане і зовсім відмінне від Криму.

Похід по Туреччині –  це справжній рай для нас й через ще одну важливу причину. От йдеш собі, йдеш… Аж раптом голову підняв – а над тобою апельсини на деревах, мандарини. Десь трохи далі – хурма, свити. Гастрономічне диво, не інакше. Мабуть, варто ще зазначити: у поході «Давні міста Лікії», що матиме місце у квітні, наш маршрут пролягатиме через дивовижне гранатове ранчо. Неймовірні враження. Власне, про все, що чекає на вас у Туреччині, можна дізнатися на нашому сайті.

В арсеналі клубу, як завжди, є походи різного рівня складності: від більш традиційного йога-туру до походу середнього рівня складності (містить захід на Тахтали-Даг). Для таких видів активного відпочинку, як рафтинг, скалолазання, дельтапланеризм у цій країні є всі умови. Отже, ласкаво просимо!

Активний відпочинок у Туреччині чекає на всіх небайдужих, кмітливих, активних та винахідливих! Рухатимемось назустріч новому разом!

Автор: Екатерина Никитенко

Оценить статью: 
Average: 5 (1 vote)
No comments yet

Добавить комментарий